İBB’nin tatlı alımını protesto eden AKP’liye önceki İBB yönetimi, lüks araç tahsis etmiş

İBB'nin kilosu 392 liradan baklava satın alarak israf yaptığı iddiasıyla protesto düzenleyen AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin'e önceki İBB yönetimi tarafından Passat 2.0 model lüks bir otomobil tahsis edildiği ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan protestoda ilginç bir detay ortaya çıktı.
AKP İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin, beraberindeki partililerle birlikte Saraçhane'de bulunan İBB binası önüne giderek, bir protesto gösterisinde bulundu.

İBB'yi kilosunu 392 liradan baklava alımından dolayı eleştiren ve protesto da bulunan AKP'liler, burada "392 TL'yi tatlı tatlı yediler" yazılı pankart açarak vatandaşlara baklava dağıttı.

Açıklama yapan AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin, "Burada toplanma nedenimiz kilosu 392 TL'Ye baklava alınmış. Biz İstanbul'da aradık, taradık 392 TL'ye bir baklava bulamadık. Tabii kilosu 392 TL olmasa da baklava dağıtalım istedik. Burada bir israf olduğunu düşünüyoruz. Gençler olarak da bu israfın karşısındayız. Seçimden önce israf var israfı bitireceği diyenlerin hatta bundan ötürü dikey bahçeleri sökenlerin 392 liraya baklava almasını da milletin takdirine bırakıyoruz. Herkese afiyet olsun diyoruz" diyerek konuşma yaptı.Ancak, israfa karşı olduğunu belirten Osman Tomakin'e önceki İBB yönetimi tarafından Volkswagen Passat 2.0 modelli araç tahsis edildiği ortaya çıktı.