Müsilaj sorunu hakkında Marmara Denizi'nde görüntülenen gemi kafaları karıştırdı! Müsilaj bilerekmi bırakıldı iddiaları!

 


Marmara Deniz'i Gemlik açıklarında görüntülenen gemi şüphe yarattı!


Marmara Denizi'nde etkili olan müsilaj sorunu deniz sıcaklığının yüksek olması ve denizin durgun olması nedeniyle etkinlik seviyesini arttırmaya devam ediyor.
 Sorunun nasıl halledileceği konusunda henüz net bir şekilde çözüm yolu bulunamadı. Ancak 14 Mart tarihinde Marmara Denizi Gemlik açıklarında kaydedilen bir görüntü kafa karıştırdı.

14 Mart tarihinde yayınlanan bir videoda ki açıklamalar dikkat çekti. Yayınlanan video da " Marmara Denizi'nin Gemlik açıklarında, bir geminin pis su ile makine ve kazan dairesinden akan yağları depoladığı sintine bölgesinde biriken atığı denize boşalttığı iddia edildi. İçerisinde kimyasal maddelerin de olduğu ileri sürülen atık, su yüzeyinin kirlenmesine neden oldu. Geminin sintine atığını denize boşalttığı anlar ise tek motorlu bir uçak pilotu tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Sahil Güvenlik ekipleri, denize bırakılan maddenin ne olduğunu belirlemek için çalışma başlattı." ifadeleri dikkatleri üzerine çekti.