Putin, Biden ile yapacağı görüşmenin sonuçlarıyla ilgili çok büyük bir gelişme beklemediğini belirtti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesinin sonuçlarıyla ilgili çok büyük bir gelişme beklemediğini ifade etti.Putin, ST. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu kapsamında, Rus haber ajansı TASS tarafından organize edilen, dünyanın önde gelen haber ajansları yöneticilerinin sorularını video konferans yöntemi ile cevapladı.

Rusya ve ABD arasındaki ilişkiler hakkında konuşan Putin, ABD'nin ikili ilişkileri kötüleştirdiğine işaret ederek "Rus-Amerikan ilişkilerini bu duruma düşüren biz değiliz." yorumunda bulundu. İki ülkenin birbirine saygı duyması ve birbirinin çıkarlarını dikkate alması gerektiğini vurgulayan Putin, ABD Başkanı Joe Biden ile 16 Haziran'da Cenevre kentinde görüşeceğini anımsattı. Putin, "Bur görüşmenin sonuçlarıyla ilgili çok büyük bir gelişme beklemiyorum. Ancak, Rusya tarafının yaratmadığı çelişkilere rağmen, uyuşan çıkarlarımız var." şeklinde konuştu.

ABD Başkanı Joe Biden'ın tecrübeli bir siyasetçi olduğunu belirten Vladimir Putin, görüşmenin yapıcı olacağı umudunu paylaştı.