ABD’de bomba alarmı! Polis alarma geçtiABD'nin başkenti Washington DC'de güvenlik güçleri, Kongre Binası Kütüphanesi civarında bir araçta olası bir patlayıcı cihaz ihbarı üzerine harekete geçti. Şüphelenilen aracın sürücüsü sosyal medyadan yaptığı canlı yayında, ABD Başkanı Joe Biden'ın istifa etmesini istedi.


TAHLİYE EDİLDİ

ABD Kongre Polisi tarafından yapılan açıklamada, memurların ABD Kongre Binası ile ABD Yüce Mahkemesi Binası arasında yer alan Kongre Binası Kütüphanesi yakınlarında şüpheli bir araca yanıt verdiğini belirtilerek, kütüphanenin çevresinin ve ABD Cannon House Ofis Binası'nın tahliye edildiği kaydedildi.

Ayrıca polis yakınlardaki kongre personeli ofislerini de tahliye ederek, insanları sakin kalmaya ve gerekirse bölgeden uzaklaşmak için yeraltı tünellerini kullanmaya teşvik etti.

Güvenlik güçleri yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise, olay yerindeki müfettişlerin cihazın çalışabilir bir patlayıcı olup olmadığını ve aracın içindeki şahsın bir fünye tutup tutmadığını belirlemek adına çalıştıkları ifade edildi.

Olay yeri, polis araçları ve barikatlarla erişime kapatılırken, yaşanan olaya ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve ABD Alkol, Tütün, Ateşli Silahlar ve Patlayıcılar Bürosu'nun (ATF) olaya müdahale ettiği belirtildi.