Akşener, Boris Johnson’a seslendi: Erdoğan gittiğinde izin vermeyeceğizİYİ Parti Genel Başkanı  Meral Akşener, Twitter üzerinden İngiliz Guardian gazetesinin 'Türkiye'de ve Pakistan'da kurulacak sığınma merkezleri' içerikli gönderisini alıntılayarak, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'a seslendi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Twitter hesabı üzerinden Guardian gazetesinin 'İngiltere'nin Pakistan ve Türkiye gibi ülkelere Afgan mülteciler için açık deniz sığınma merkezleri kurma planlarını anlattığı bir Tweet'i alıntılayarak, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'a seslendi. Akşener, Tweet'inde bu anlaşmaların gayri meşru olduğunu ve bu kamplara izin vermeyeceklerini sert ifadelerle anlattı.

"SONRAKİ SEÇİMDE ERDOĞAN GİTTİĞİNDE KAMPLARA İZİN VERMEYECEĞİZ" 

Akşener’in Twitter’dan paylaştığı gönderide şu ifadeler yer aldı; Sayın Başbakan Boris Johnson; Afgan mültecilerle ilgili bu tür anlaşmalar Türk halkının iradesine aykırıdır ve bu nedenle bizim açımızdan gayri meşrudur. Bir sonraki seçimden sonra Sayın Erdoğan gittiğinde topraklarımızda bu tür kamplara izin vermeyeceğiz. Dikkatli olun.