Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milli gelirimizi en kısa sürede trilyon doların üzerine çıkaracağız"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamaların satır başları:

-"Ekonomik dalgalanmalar sebebiyle bir miktar düşen milli gelirimizi, en kısa zamanda trilyon doların üzerine çıkaracağız."

-"Kamu çalışanlarımıza yönelik toplu sözleşmenin ülkemize ve kamu çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. 2022-2023 memur maaşı artış oranı ortalama yüzde 32 ve bin 352 liradır. Böylelikle en düşük memur maaşı, 4 bin 348 liradan, 5 bin 700 liraya yükselmiştir. Okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine haftada 2 saat ilave ek ders imkanı tanınmıştır. Kamu işçilerimizden sonra memurlarımızı da enflasyona ezdirmeme sözümüzü yerine getirdik."

-"Alpaslan'ın yola çıktığı gibi, Devlet Bey'le beraber Ahlat'ta törenlerimizi yapacağız. Malazgirt'te döndükten sonra Doğu Karadeniz'den programlarımızı devam ettireceğiz. Ardından Kastamonu, Bartın ve Sinop'u ziyaret edeceğiz, ardından Muğla ve Antalya'ya gideceğiz." dedi.