Eski eşini öldürüp, erkek arkadaşı ile kızını yaraladı, daha sonra intihara kalkıştı: 1 ölü, 3 yaralıAnkara'da Salih Ö. (38), takip ettiği eski eşi Ebru Yüksel (33) ile erkek arkadaşı Mustafa D. ve yanlarında bulunan kızı İsra Ö.'ye, oturdukları sitenin bahçesinde kurşun yağdırdı. Kurşun yağdıran Salih Ö. ardından kendi kafasına ateş ederek, intihara kalkıştı. Hastaneye kaldırılan Yüksel yaşamını yitirirken, 3 kişi yaralandı.

Olay, saat 22.30 sıralarında Mamak ilçesi Diriliş Mahallesi Elmalı Caddesi üzerinde bulunan bir sitenin bahçesinde meydana geldi. İddiaya göre, Salih Ö. (38) boşanmış olduğu eşi Ebru Yüksel, erkek arkadaşı Mustafa D. (32) ve yanlarında bulunan kızı İsra Ö.'yü (4) takibe aldı. Ebru Yüksel ve Mustafa D. oturdukları sitenin bahçesine geldiği sırada karşılarına çıkan Salih Ö. ile tartışmaya başladı.Aralarında çıkan kavga sırasında yanında getirdiği tabancayı çıkartan Salih Ö., eski eşi Yüksel'in erkek arkadaşı Mustafa D.'yi kurşun yağmuruna tuttu. Bu sırada İsra Ö. de babasının tabancasından çıkan kurşunla yaralandı. Salih Ö. daha sonra aynı tabanca ile kendi kafasına ateş ederek, intihar girişiminde bulundu.

Silah seslerini duyan site sakinleri bahçeye baktıklarına biri çocuk olmak üzere 4 kişiyi kanlar içerisinde yatarken gördü. Hemen bahçeye koşan site sakinleri ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda emniyet ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılara ilk müdahaleyi ise çevrede bulunan vatandaşlar yaptı.

Yaralılar, yapılan ilk müdahalenin ardından çevredeki diğer hastanelere kaldırıldı. Ebru Yüksel, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kalçasından yaralanan Mustafa D. ile İsra Ö.'nün durumunun iyi olduğu belirtilirken, Salih Ö.'nün ise hayati tehlikesi bulunduğu öğrenildi. Polis olay ile ilgili soruşturma başlattı.