Muğla Belediye Başkanı Gürün: Şehrimiz, ormanlarının yüzde 8’ini kaybetti12 Ağustos tarihi itibarıyla Muğla'da meydana gelen tüm orman yangınları kontrol altına alındı. 15 gün boyunca şehrin çeşitli ilçelerinde devam eden yangınlar nedeniyle yaklaşık 66 bin hektar ormanlık alan kül oldu. Bu sebeple Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, ormanlarda meydana gelen tahribatı görmek ve yangın alanlarında incelemelerde bulunmak için havadan gözlem yaptı.

WWF- Türkiye Doğal Hayatı Koruma Vakfı tarafından Muğla Büyükşehir Belediyesine tahsis edilen yangın söndürme helikopterinin söndürme görevinin tamamlamasının ardından Başkan Osman Gürün, Bodrum, Milas, Kavaklıdere, Marmaris, Menteşe ve Köyceğiz ilçelerinde havadan inceleme yaptı.

Muğla'da yangınların tamamen kontrol altına alınması üzerine helikopterle havadan inceleme yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, "Yüzde 68 orman varlığına sahip olan şehrimiz bu zenginliğinin yüzde 8'ini kaybetti. Zamanı geri alamayız ama ormanlarımızı yeni umutla yeşertebiliriz" dedi.