Türk Sanat Müziği Sanatçısı Aysel İpar son yolculuğuna uğurlandıTedavi gördüğü hastanede 84 yaşında hayatını kaybeden Türk Sanat Müziği sanatçısı Aysel İpar, son yolculuğuna uğurlandı. 

Bağdar Caddesi Feneryolu'ndaki evinde geçtiğimiz pazar günü, solunum yetmezliği rahatsızlığı sebebiyle Aysel İpar, yardımcılarının eve çağırdığı ambulans ile Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. İpar, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Aysel İpar için Üsküdar Şakirin Camii'nde saat 15:30'da cenaze töreni düzenlendi. Törene ailesi, yakınları ve arkadaşları katıldı. Dua ve helallik alındıktan sonra cenaze namazı kılındı. Aysel İpar'ın cenazesi Çengelköy Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanına defnedildi.

Cenazeye katılan yeğeni Duygu Öner, "Dünyanın en iyi insanıydı. Merhametliydi, çok ince ruhluydu, herkese yardım etmeye çalışırdı. Çok güzel sesi vardı bilenler bilir. Sanatın her dalına karşı yeteneği vardı. Hayat sonsuz değil hepimiz öleceğiz ama durdukça onlar dursun istiyor insan" diye konuştu.