Emre Aşık ve Yağmur Aşık boşandıOlaylı ayrılık süreci ile sık sık gündeme düşen Emre aşık ile Yağmur Aşık'ın 8 yıllık evliliği mahkeme kararı sonrası son buldu. Mahkeme üç çocuğun velayetini baba Emre Aşık'a verdi. Yağmur Aşık'ın, Emre Aşık'a 35 bin lira tazminat ödemesine hükmeden mahkeme, Emre Aşık'ın ise eski eşi Yağmur Aşık'a aylık 5 bin lira nafaka ödemesine karar verdi. Yağmur Aşık ise, kararı veren hakim için sosyal medyadan 'sıra sende' diyerek, paylaşımda bulundu.

'SIRA SENDE'

Yağmur Aşık boşanmadan dakikalar sonra sosyal medya hesabı üzerinden 10. Aile Mahkeme hakimi hakkında tehdit içeren paylaşımda bulunarak, "Daha bitmedi şimdi yeni başlıyoruz hakime hanım sıra sende şimdi yaptığın usulsüzlüklerin hesabını sorma zamanı bekle ve izle hak yemek nasıl oluyormuş seni o koltuğundan indirdiğimde yargılanmaya başladığında anlayacaksın kendine iyi avukatlar tutarsın inşallah" ifadelerini kullandı.

'NE OLMUŞTU'

Tarafların birbirlerine açtıkları çekişmeli boşanma davasında mahkeme, ara kararında üç çocuğun geçici velayetini anne Yağmur Aşık’a vermişti. Baba Emre Aşık, Yağmur Aşık’ın çocuklara şiddet uyguladığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

Yağmur Aşık hakkında ‘basit yaralama' ve ‘kötü muamele’ suçlarından 2 buçuk yıla kadar hapis istemiyle dava açılmış, Aile Mahkemesi, çocukların geçici velayetlerini ise babaları Aşık'a vermişti. Emre Aşık, Yağmur Aşık’ın mahkeme kararına uymayarak çocukları kendisine vermediğini iddia etmiş ve üç çocuğunu haciz kararıyla anneden almıştı.