Trump, Biden’a yüklendi: Tüm dünyanın karşısında bizi utandırdı!ABD'nin Afganistan'dan çekilmesinin ardından Taliban'ın ülkede yönetimi ele geçirmesi, tüm dünyadan ABD'ye yönelik sert tepkilere neden oldu.

ABD Başkanı Joe Biden’ın izlediği politika ve söylemleri eleştirilirken, konuyla ilgili son yorum da Eski ABD Başkanı Donald Trump’tan geldi.


Trump, Başkan Joe Biden’ı Afganistan’dan çekilmesiyle ilgili olarak bir kez daha eleştirirken, ABD askerlerinin geride bıraktıkları askeri teçhizatın Taliban’ın eline geçebileceği ile ilgili endişelerini dile getirdi.


Trump, Newsmax televizyonuna yaptığı açıklamada ‘Ülkemizin daha önce böyle bir döneme şahit olduğunu sanmıyorum. Her şey çok kötü. Hepsinden kötüsü ise Afganistan’da yaşananlar” dedi.


Trump, Afganistan’dan çekilme sürecini, “Bu geri çekilme, ülke tarihimizin en beceriksiz girişimlerinden biri, tüm dünyanın önünde utandırıldık” ifadeleriyle açıkladı.


Trump, öte yandan, seçimlerde hile yapıldığı iddialarını da tekrar gündeme getirerek, postayla gönderilen 15 milyon oy pusulasının kayıp olduğunu iddia etti.


Uluslararası basın, bu açıklamaları, Trump’ın 2024 seçimleri için ortam hazırlaması olarak yorumladı.