Başkent'te alışveriş tutarı "50 TL" altında kalan yaşlı kadın zorla servis aracından indirildi

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde yaşlı bir kadın alışveriş fiş tutarının '50 Türk Lirası' altında kaldığı gerekçesiyle marketin servis aracından şoför tarafından indirildi. Servis şoförüne diğer yolcular tepki gösterirken, yaşlı kadın ise olay yerinden uzaklaştı.

Olay Ankara'nın Yenimahalle ilçesi, İlkyerleşim Mahallesi Batıkent Bulvarı üzerindeki bir grosmarketin otoparkında meydana geldi.

Elde edinilen bilgilere göre, marketten alışveriş yapan yaşlı bir kadın, marketin servis aracını kullanmak istedi.

Şoför ise yaşlı kadının fişini kontrol ettiği zaman marketten yaptığı alışveriş tutarının 50 TL'nin altında kaldığı için servisten inmesini söyledi.
Servisten inen yaşlı kadın ise arkasına bile bakmadan olay yerinden uzaklaştı. Bu duruma diğer yolcular ise tepki gösterdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin ise konuyla alakalı sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Volkan Memduh Gültekin, "Konuyla ilgili olarak, ABB Zabıta Daire Başkanlığımız yasal işlemleri derhâl uygulayacak ve sürecin sıkı takipçisi olacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" dedi.