Johnny Depp-Amber Heard davasında karar çıktı: 15 milyon dolar tazminat ödenecek!

Covid-19 salgınını, Rusya-Ukrayna savaşı, ekonomik krizler gibi dünya gündeminde bulunan önemli olayları gölgede bırakan Jhonny Depp- Amber Heard davasında dün gece karar çıktı. Jüri 50 milyon dolar tazminat talep eden  Jhonny Depp'i haklı bulurken, 100 milyon dolarlık karşı dava açan Amber Heard'ü haksız buldu. Duruşmada daha önce yalan söylediği ve hayır kurumlarına yapacağı bağışı ödemediğini itiraf eden Heard'ü böylelikle finansal olarak zor günler bekkliyor.

ABD'nin Virginia eyaletinde 6 hafta süren davada jüri kararını verdi. 7 kişilik jüri Depp'in eski eşi Amber Heard'ün kendisine yönelik iftirada bulunduğunu iddia ederek açtığı 50 milyon dolarlık davada Karayipler Korsanı serisinin yıldız ismini haklı buldu.


Jüri,Heard’ün hareketlerinin kötü niyet taşıdığını da belirterek Heard’ün Depp’e 15 milyon  dolar tazminat ödemesine de karar verdi. Fakat jüri ayrıca Heard’ün suçlamalarından birinde haklılık payı olduğuna karar vererek Depp’in Heard’e 2 milyon dolar tazminat ödemesine hükmetti.Jüri, Depp’e 100 milyon dolarlık karşı dava açan Heard’ün bu talebini ise haksız bularak kapattı. Jüri, Depp’e 15 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verse de hakim, bunu Virginia yasalarına uygun olarak yeniden düzenledi ve 10.350.000 dolara indirdi. Depp, 2 milyon dolar ödedikten sonra Heard’den 8.350.000 dolar alacak.

Uluslararası magazin basını, son dönemde bu olaylar ve dava süreci sebebiyle iş alamayan ve hiçbir proje ve reklam kampanyasında oynamayan Heard’ün finansal olarak büyük bir çöküş yaşayacağını aktardı.


Duruşmaya siyah bir elbise ile gelen Heard’ün neşeli olduğu görülürken karar açıklandıktan sonra üzüldüğü ve avukatlarına kısaca sarıldıktan sonra  mahkeme salonunu terk ettiği görüldü.


Müzisyenler Beck ve Sam Fender ile İngiltere’de olan ve konsere çıkan Depp ise duruşmaya katılmadı.