İstanbul Boğazı’nda gemi trafiği askıya alındı

İstanbul'dan Ukrayna'ya seyir halindeyken arıza yapan kargo gemisi nedeniyle İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği geçici olarak askıya alındı.
İstanbul'dan Ukrayna'ya seyir halindeyken arızalanan kargo gemisi nedeniyle İstanbul Boğazı'nda gemi trafiği askıya alındı. 

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İstanbul'dan Ukrayna'ya seyir halindeyken Kandilli'de makine arızası nedeniyle demir atan BRIZA isimli 107 metre boyundaki kargo gemisi için Kurtarma-5 ve Kurtarma-6 römorkörümüz ile KEGM-5 botumuz ivedilikle olay mahaline yönlendirildi. Boğaz trafiği geçici olarak askıya alındı."

Kıyı Emniyeti ekiplerinin çalışmalarıyla 107 metre boyundaki kargo gemisi İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi koordinasyonu ve kılavuz kaptan eşliğinde Ahırkapı Demir Bölgesi’ne demirletildi.

Dün de gemi trafiği askıya alınmıştı

Ukrayna’dan İstanbul’a seyir halindeyken dümen arızası yapan ve karaya oturan Liberya bandıralı “Lady Zehma” isimli kargo gemisi nedeniyle İstanbul Boğazı’nda gemi trafiği bir süre askıya alınmıştı. Bebek koyundaki 173 metre boyundaki gemi Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ekiplerince kurtarılmıştı.