Signal Nedir ? ve Nasıl İndirilir ? Tüm detaylar...

 Whatsapp'ın kritik kararı sonrası farklı mesajlaşma uygulamalarına yönelen kullanıcıların en çok kullanmaya başladığı uygulamalardan birisi olan Signal Nedir ? gelin öğrenelim.


Signal  , ABD'li Signal vakfı ve Signal Messenger LLC  tarafından geliştirilen  mesajlaşma uygulaması.Android ve İOS üzerinde mevcuttur.Bunların yanı sıra Windows , Linux,MacOS üzerinde de kullanılabilmektedir.

Signal, hem mobil uygulamaları hem de bilgisayar üzerinde ücretsiz olarak yayımlanmaktadır. Signal ile kişiler birbiri arasından mesajlaşabiliyor , fotoğraf ve video gönderebilmesi ile beraber tüm bunlar baştan sona şifreleme yöntemi ile korunmaktadır.


Peki diğer mesajlaşma uygulamalarından farkları neler diyecek olursak Signal , Telegram'a göre daha az bilgi istemekte şöyle söyleyecek olursak Signal'e kayıt olurken telefon numaranızı vermeniz yeterli iken telegram'da rehber ve kullanıcı kimliği istenmekte zaten Whatsapp'a gelecek olursak son zamanlar da kişilerin bilgilerine göz diken şirket olarak anılmakta iken kişilerin Signal kullanması çok doğal olsa gerek.Signal'in bir güzelliği ise ses kayıtları özel bir ses şifrelemesi bulunmaktadır.
teknoloji haberleri