Yalova'nın Koru ilçesine bağlı Atakent Mahallesi'nde Covid-19 denetim ekibi oluşturuldu.
Cami imamı Ö.T. , Gülkent Okulu memuru O.K. ve zabıta G.T.'den oluşan denetim ekibi mahallede dentime çıktı. Bu sırada imam Ö.T. , Atatürk'e 'put', Atatürkçülere 'putperest' dedi.
Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, imamı müftülüğe şikayet etti. Dilekçede , "Bu hezeyanı ile vatandaşlarımızı bölüştürmeye ve ayrımcılığa sebep olmaktadır. İvedi olarak görevden aşınmasını ve hakkında idari soruşturma başlatılmasını talep ediyorum" dedi.