Adalet Bakanı Gül: Ormanlarımızı hiçbir yapılaşmaya açmayacağızAdalet Bakanı Abdulhamit Gül, yangın bölgelerinde yaptığı incelemeler sırasında " Ormanlarımızı hiçbir yapılaşmaya açmayacağız, orman dışı hiçbir amaç için kullandırtmayacağız. Bu Anayasamızın bir hükmüdür" dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Muğla'nın Marmaris, Kavaklıdere ve Yatağan ilçelerinde belde ve köylere giderek, yangından etkilenen alanları inceledi. Bakan Gül, soğutma çalışmaları hakkında ilgililerden bilgi aldıktan sonra vatandaşlar ile bir araya gelerek, sorunlarını dinleyip, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Kavaklı dere ilçesinde Çamlıbel Mahalle Meydanında vatandaşlar ile bir araya gelen ve sorunlarını dinleyen Bakan Gül, ülkemizin çok büyük bir afetle karşı karşıya geldiğini, bölge halkının yaşadığı yangın felaketinin tüm Türkiye'nin yüreğini sızlattığını söyledi. Bir daha böyle acıların, sıkıntıların yaşanmaması temennisinde bulunan Gül, başından itibaren devletin tüm imkanlarıyla seferber olarak milletin yanında yer aldığını vurguladı.