ATM’den yapılan EFT’lerin işlem ücretlerine zamATM'lerden yapılan EFT işlemlerinden alınan ücret zamlandı. Buna göre işlem tutarı bin TL'nin altındaki EFT işlemlerin ATM'den yapılması halinde alınan ücret 2 liradan 4 liraya çıkartıldı. EFT işlem tutarı bin TL ile 50 bin TL arasında olması halinde alınacak ücretlerden 2 TL, 5 TL ve 10 TL olarak belirlenen tutarlardan 5 TL olanı 8 TL olarak yeniden belirlendi.

Merkez Bankası, ticari kredi kullanımı nedeniyle banka ve finansman kuruluşların aldığı ücretlere ilişkin düzenleme yayımladı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan bankalarca ticari müşterilerden alınabilecek ücretlere ilişkin esasları belirleyen tebliğde yapılan düzenlemeye göre, proje, satın alım ve birleşme özelleştirme, yapılandırılmış finansman ile bunların refinansmanı için özel kredi sözleşmeleri veya genel kredi sözleşmesine ek sözleşme ve protokoller kapsamında kullandırılan krediler karşılığında alınan ücretler, ticari krediler kategorisi kapsamında değerlendirilmeyecek.