Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan düzensiz göçmenler hakkında önemli mesajlar verdiCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kanal D ve CNN TÜRK ortak yayınında önemli mesajlar.


Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;


-Afganistan durumu biraz daha farklı. Sınırlarımızdaki duvarlarımızı ciddi oranda yükseltiyoruz. İran ve Irak’ta yükselen duvarlar, ülkemize giren düzensiz göçü engellemek için. Çok da fazla kalmadı. Sınırlarımız duvarlarla örülüyor.


- Benim bile (Taliban) lideri olacak konumdakini kabul etme durumum olabilir.


-Birileri bilsin, Türkiye yol geçen hanı değildir. Bütün bunları biz ölçüyoruz, biçiyoruz adımlarımızı ona göre atıyoruz. Birilerinin abarttığı gibi, sınırlarımızdan düzensiz göç akımı söz konusu değil.


-Aşısızlar daha fazla hasta oluyor ve ağır geçiriyor. Tüm vatandaşlarımızı ben Cumhurbaşkanları olarak aşı olmaya davet ediyorum.


- (Yüz yüze eğitim) Müjdeyi pazartesi günü yapacağımız Kabine Toplantımızda müzakere edeceğiz. Yüz yüze eğitime geçebilmek, Mahmut Bey hazırlıkları bu yönde yapmışsa, ‘okulları açalım’ diyorsa, biz de Kabine olarak bu işe ikna olursak ‘hayırlı olsun’ deriz. Çocuklarımız okullarına hasret kaldılar.


-Fındık alım fiyatları yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun fındık için kilogramı 27 lira. Levant kalite için kilogram başına 26,5 liradır.