Google, ofise dönüş tarihini ertelediDünyanın en büyük şirketlerinin ilk sıralarında yer alan Google da çalışanlarını riske atmamak adına ofislere zorunlu dönüşleri 10 Ocak 2022 tarihine kadar ertelendiğini duyuruldu.

Korona virüsü salgını sonrasında normal çalışma planlaması haline gelen uzaktan çalışma sistemi birçok kurumda, sektörde ve şirkette verimliliği gözler önüne sererken, Google'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Teknoloji devi Google, zorunlu ofise dönüş tarihini 2022 yılına ertelendiğini açıkladı. Daha önce ofislere kademeli olarak geri dönüleceğini açıklayan Google, vaka sayılarının tekrar artmasıyla birlikte bu kararını gözden geçirerek, askıya aldı.

Google CEO'su Sundar Pichai tarafından kaleme alınan ve on binlerce çalışana gönderilen elektronik postada, "On binlerce Google çalışanının ofislere gönüllü olarak gelmesine kapılarımız açık. Fakat 10 Ocak 2022'den itibaren ofise dönüş düzenimiz başlayacak. O tarihten sonra ülkelerin ve bölgelerin durumuna göre ofislere dönüş zorunlu hale gelecek" dedi.