Kirayı 3 katına çıkarmak isteyen ev sahibini öldürdü

Türkiye'nin en büyük sorunlarının arasında yer almaya başlayan kira fiyatları bu kez bir ölüme sebep oldu. İstanbul'da Hamza Çıkrıkçı isimli kiracı, iddiaya göre kontratı devam etmesine rağmen, kirayı 3 katına çıkarmak istediği için tartıştığı ev sahibi Şenel Tombul'u tabancayla vurarak öldürdü.
Türkiye'de her geçen gün artan kira fiyatları faciayı da beraberinde getirdi. İstanbul'da kiracı ile ev sahibi arasında çıkan kavgada 1 kişi yaşamını yitirirken, vuran şahıs ise gözaltına alındı.

Olay, Kağıthane ilçesinin Harmantepe mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, 4 katlı bir binanın giriş katında kiracı olan Hamza Çıkrıkçı ile kirayı 3 katına çıkarmak isteyen ev sahibi Şenel Tombul (55) arasında bir süre önce tartışma yaşandı.

KONTRAT VAR DEDİ, 3 KAT ZAMMA KARŞI ÇIKTI

Çıkrıkçı, kontratının devam ettiğini hatırlatarak, kirayı arttırmayacağını söyledi. Yaşanan tartışma sonucunda Tombul kiracısından evi boşaltmasını istedi. Ev sahibi Tombul, bir süre sonra kiracının taşınmamasına rağmen daireyi başkalarına kiralamak için harekete geçti.

EV SAHİBİNİ VURDU

Kiralık ev arayanları daireyi göstermek için çağıran Tombul ile Çıkrıkçı arasında sık sık tartışma çıkmaya başladı. Bu akşam yaşanan tartışma sırasında Çıkrıkçı, evde bulunan tabancayı alarak kapısının önünde duran ev sahibine ateş etti.

HAYATINI KAYBETTİ

Göğsüne 2 kurşun isabet eden Tombul, kanlar içinde yere yığıldı. Ağır yaralı olarak ambulansla Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Şenel Tombul, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

POLİSE TESLİM OLDU

Saldırının ardından evine girerek kapıyı kilitleyen Hamza Çıkrıkçı, ihbar üzerine olay yerine gelen polise teslim oldu. Çıkrıkçı, sorgusu yapılmak üzere polis merkezine götürüldü.