PKK’lı terörist MİT’in yurt dışı operasyonuyla yakalandı

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK'nın sözde Serhat eyaleti yapılanmasında yer alan ve Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ı eşinin gözü önünde şehit eden terörist Zerdeşt kod adlı Savaş Çelik'i Türkiye'ye getirdi.
Milli İstihbarat Teşkilatı'nın yurt dışında terör örgütü PKK'ya darbe vurmaya devam ediyor.

Son olarak terör örgütünün bir dönem Muş-Diyarbakır kırsalında sözde hareketli takım sorumluluğu yapan terörist Savaş Çelik, MİT tarafından takibe alındı ve operasyon sonunda ele geçirildi.

Kullandığı telefonun sinyal takibi ve görüştüğü terör bağlantılı kişilerle olan irtibatı deşifre edilen terörist Çelik, MİT Dış Operasyonlar Başkanlığına bağlı özel bir ekip tarafından yakalanarak Türkiye'ye getirildi.

YURT DIŞINA ÇIKACAKKEN YAKALANDI

Suriye’nin Haseki ve Deyr Ez Zor, Dirbesiye, Amude bölgelerinde de YPG içinde sorumlu düzeyde faaliyetlerde bulunan terörist Çelik’in kısa süre önce yurtdışına çıkış yapmak için hazırlık yaptığı belirlendi.

Kendisine kuryelik yapanların sahte pasaportla Irak üzerinden yurtdışına gönderilmesi için arayış içinde oldukları belirlenince MİT tarafından kaçamadan yakalandı.

Teröristin örgütün Avrupa kanadında faaliyet yürütmek için görevlendirildiği öğrenildi. Ankara'da çapraz sorguya alınan teröristin PKK'nın önümüzdeki sürece ilişkin taktik ve faaliyetlerine dair önemli bilgiler verdiği bildirildi.

BİNBAŞIYI ŞEHİT EDENLER ARASINDA YER ALIYOR

Terörist Savaş Çelik, 27 Temmuz 2015 tarihinde eşiyle katıldığı bir yemekten sonra askeri lojmanlara dönerken aracına binmek istediği sırada eşinin gözü önünde çapraz ateşe alınarak şehit edilen Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ı bizzat şehit eden 3 kişilik terör timi içinde yer alıyordu.