'Kan kardeşliği!' ABD ordusu skandala imza attı

Suriye medyası Türkiye'nin Pençe-Kılıç Hârekatını sınırı aşan başlıklarla sayfasına taşıdı. Haseke'de Rus komutanla terör elebaşının buluşmasını Lübnan televizyonu duyurdu. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) ise sosyal medyadan tepki çeken bir paylaşımda bulundu.




Türkiye'nin 19 Kasım Cumartesi gecesi başlattığı Pençe-Kılıç Hârekatı'nda sekiz gün geride kaldı, Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki teröristler havadan bombardımana tutuluyor. Savaş uçakları ve silahlı insansız hava araçlarının katıldığı operasyonda, son yapılan açıklamaya göre 326 terörist öldürüldü.

Suriye'nin kuzeyinde askerleri bulunan ABD ve Rusya, Ankara'dan frene basmasını istiyor ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen hafta birçok kez kara hârekatı sinyalini verdi. Erdoğan, Pazar günü Konya'da yaptığı açıklamada "Türkiye kendi güvenliği için sınırları içinde ve dışında belirlediği alanlarda her türlü tasarruf hakkına sahiptir. Bu hakkımızın kullanmamızın önüne kimse geçemez" dedi.

Türk jetleri Pazar günü Halep'in kuzeyindeki YPG'li teröristleri hedef aldı. İnsansız hava araçları da yine Tel Rıfat'ta teröristleri vurdu.

Ankara'nın kararlı tavrı, YPG'li teröristlerde paniği artırdı. ABD şemsiyesine güvenen ancak bir kez daha hayal kırıklığı yaşayan terör yandaşları, Mardin Nusaybin'in karşısında yer alan Kamışlı'da hafta sonu gösteri düzenledi. YPG'li teröristler ve terör yandaşları PKK elebaşının fotoğrafını taşıdı, ellerinde paçavralarla yürüdü.

Kamışlı'dan fotoğraflar servis eden Agence France-Presse (AFP) haber ajansı, terör yandaşlarının sloganlar attığını bildiriyor.