Cumhurbaşkanı Erdoğan , Gazze'de katliam yapan İsrail'e seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin ile savaşta olan İsrail'e seslendi. Kanlı saldırıları ile gündemden düşmeyen İsrail'e seslenen Erdoğan, Hamas'ın terör örgütü olmadığını belirtirken, "Topraklarını ve vatandaşlarını koruma mücadelesi veren bir kurtuluş ve mücahitler grubudur" dedi.

Partisinin genel toplantısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçmişte İsrail'i kınadığı ve hedef aldığı konuşmalarının videolarını canlı yayında izletirken şunları söyledi:


-Filistin davasına sahip çıkacağız, Filistin meselesine her zaman insan penceresinden baktık. Krizin daha fazla büyümemesi için çaba gösteriyoruz. 

-İsrail Devleti ile sorunumuz yok ama İsrail'in uyguladığı mezalimi, devlet yerine örgüt gibi hareket etme tarzını asla tasvip etmedik, etmeyeceğiz.

ÖLENLERİN YARISI ÇOCUK

İsrail Devleti, Gazze'de mazlumlara karşı tarihin en vahşi saldırılarını gerçekleştiriyor. Ölen insanların yarısını çocuklar oluşturuyor. Kalan yarısı ise anne ve aile büyüklerini oluşturuyor. Bu bile vahşet olduğunu göstermeye yeterlidir.

Hamas bir terör  örgütü değildir. Topraklarını ve vatandaşlarını koruma mücadelesi veren bir kurtuluş ve mücahitler grubudur.