Prof. Dr. Özgür Demirtaş: Asgari ücrete bir daha zam yapılacağını düşünüyorum

Ekonomist Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada asgari ücrete sonbahar aylarında bir zam daha yapılacağını düşündüğünü belirtti. Demirtaş, ayrıca yapılan zammın eriyeceğini, alım gücünün daha da düşeceğini bildirdi.
Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Özbekistan ziyareti sonrası asgari ücret konusunda yaptığı açıklamalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"ZAMMIN ERİYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

Erdoğan'ın "Asgari ücreti tespit için bir komisyon var. Her sene toplanıyor. Dolayısıyla bunun vakti Aralık'tır" sözlerine değerlendirmede bulunan Demirtaş, şunları kaydetti:

1- Sayın Cumhurbaşkanı zamanı Aralık'tır demişken benim başka bir tahmin yapmam baştan yanılmama yol açabilir. Sonunda kendileri karar verecek. Yine de şu anda bilinmese bile ben Yaz, Sonbahar gibi yeni asgari ücret artışı olur diyorum! Olur ama bu enflasyonda yine işe yaramaz…

2- Her ne kadar gündemimizde Asgari ücret artışı yok dense de ben yaz ortası, sonbahar gibi asgari ücrete bir zam daha yapılacağını, ilk başta her zamanki gibi sevinileceğini ama Kış geldiğinde o zammın da eriyip gideceğini, alım gücünün daha da düşeceğini düşünüyorum…